Jak w praktyce wygląda pozyskiwanie finansowania na rozwój kompetencji cyfrowych?

Akademia Menadżera to nowy projekt, na który PARP przeznaczyła aż 70 mln zł, skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Celem projektu jest dofinansowanie działań obecnych i przyszłych menadżerów w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w ramach transformacji cyfrowej - zwłaszcza ich kompetencji cyfrowych. Program jest ogólnopolski i przewiduje szerokie możliwości przeznaczenia pozyskanych środków, a maksymalny zakres dofinansowania to 150.000 zł. Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy w pozyskaniu dotacji?

Spis treści

Do kogo skierowany jest projekt Akademia Menadżera?

Nowy projekt PARP jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność zarówno handlową, jak i produkcyjną lub usługową. O uzyskanie dotacji mogą zwrócić się właściciele lub współwłaściciele tych firm, ale też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych (lub co do których właściciele mają plany awansu na takie stanowiska). 

Jaka jest wysokość dofinansowania i na co można ją przeznaczyć?

Jedno przedsiębiorstwo może liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości aż 150.000 zł! Co ważne, wkład własny przedsiębiorcy (w wysokości 20%) mogą stanowić środki przeznaczone na wynagrodzenia osób szkolonych, więc w praktyce można przyjąć, że dotacja wynosi 100%. 

Zakres cyfryzacji objęty dofinansowaniem

Pozyskaną dotację należy przeznaczyć na usługi rozwojowe w zakresie cyfryzacji przedsiębiorstwa. Zakres kompetencji menadżerskich, które są objęte programem i na które można przeznaczyć dotację jest bardzo szeroki i obejmuje:

Możliwe przeznaczenie pozyskanych środków i ich wpływ na rozwój firmy

Jak widzimy, powyższe kategorie, na które można przeznaczyć uzyskane środki, bez wątpienia przyczynią się do rozwoju prowadzonego biznesu. Przedsiębiorcy, którzy zainwestują środki w rozwój kompetencji cyfrowych, z pewnością zwiększą możliwości swojej firmy. Uzyskaną dotację można przeznaczyć na usługi doradcze i szkoleniowe (wybrane z Bazy Usług Rozwojowych), które przede wszystkim pomogą przedsiębiorcom w rozpoznaniu potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nimi w związku z transformacją cyfrową, ale również przyczynią się do długofalowego, efektywnego prowadzenia biznesu, opartego właśnie na cyfryzacji. Poza tym dzięki szkoleniom kadry menadżerskiej, będziemy mieli możliwość wytypowania luk i błędów kompetencyjnych, a następnie uzupełnienia ich i podniesienia ich jakości w konkretnych obszarach (np. marketing, zarządzanie zespołami, nowy model biznesowy).

To wszystko sprawi, że przedsiębiorstwa, które na co dzień nie mają takich możliwości digitalizacji, jak duże korporacje, nadrobią braki w kompetencjach cyfrowych swojej kadry menadżerskiej oraz zmierzą się z tym, co budzi ich największe obawy (np. bezpieczeństwo cyfrowe). Dzięki temu w profesjonalny sposób można dostosować swoją firmę do standardów technologicznych zmieniającego się Świata. 

Praktyczne przykłady wykorzystania dotacji

Doskonałym pomysłem na przeznaczenie pozyskanej dotacji będzie przeprowadzenie cyklu szkoleń dotyczących np. nowoczesnego marketingu cyfrowego. Powszechnie wiadomo, że w dzisiejszych czasach większość klientów pozyskuje się w Internecie. Dzięki przeszkoleniu kadry menadżerskiej z tego zakresu, będą oni mieli konkretne kompetencje pozwalające na wprowadzanie innowacyjnych strategii marketingowych, opartych na nowoczesnych technologiach. Równie przydatne są szkolenia dotyczące zarządzania zespołami ludzi, którzy pracują zdalnie. Obecnie praca zdalna lub hybrydowa stała się standardem, a to stawia dodatkowe wyzwania przed menadżerami. Skuteczne zarządzanie zespołem jest jednak niezbędne, aby efektywnie prowadzić biznes. 

Zachęcamy do skorzystania z naszej profesjonalnej pomocy, zarówno w zakresie samego pozyskania dotacji, jak i późniejszego efektywnego wykorzystania uzyskanych środków finansowych. Dzięki temu umożliwimy wejście z prowadzonym biznesem na nowy, cyfrowy poziom – odpowiadający aktualnym wymaganiom i przynoszący wymierne efekty w postaci większych zysków! 

Oceń ten artykuł:

Średnia ocen artykułu: / 5. Liczba ocen:

Brak ocen tego artykułu! Bądź pierwszym oceniającym.

Inne artykuły

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!