Przygotowanie organizacji do ochrony sygnalistów

Potrzebujesz wdrożyć procedurę zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów? Dobrze trafiłeś!

Kompleksowo przygotowujemy organizacje do ochrony sygnalistów

Nasze wdrożenie trwa około dwóch tygodni i składa się z trzech elementów:

Działamy w zgodności z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, czyli tak zwaną dyrektywą o sygnalistach i normą ISO 37002:2021. Polskie przepisy są aktualnie konsultowane, trzymamy rękę na pulsie.

Jeśli zamówisz nasz audyt, wdrożenie czy abonament przed ich uchwaleniem, możesz być spokojny. W cenie naszych usług uwzględniamy aktualizację zgodnie z ustawą polską, którą zrealizujemy jak najszybciej po jej wejściu w życie.

Co daje konsultacja online i ile kosztuje?

Konsultacja online to koszt 200 zł netto za 60 minut spotkania z prawnikiem i specjalistą Compliance, Approved Whistleblowing Officer. Zapisz się już teraz i dowiedz się, jakie obowiązki ciążą na organizacji i od czego zacząć!

Pozostałe dwa elementy wyceniamy indywidualnie, napisz do nas jak najszybciej! Jeśli reprezentujesz podmiot publiczny lub prywatny zatrudniający powyżej 250 osób, to czas na wdrożenie procedur zgodnych z dyrektywą unijną masz tylko do 17 grudnia 2021!

Jeśli zatrudniasz od 50 do 249 pracowników, do wypełnienia obowiązku ustanowienia wewnętrznych kanałów dokonywania zgłoszeń, masz czas do dnia 17 grudnia 2023 r.

Co składa się na audyt zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów wraz z projektem dokumentacji?

Dobra współpraca! Będziemy analizować i konsultować z Tobą:

Do przygotowania oferty dla Twojej firmy potrzebujemy odpowiedzi na kilka pytań, zdecyduj, czy wolisz do nas napisać czy porozmawiać przez telefon.

  • Ilu masz pracowników?
  • W ilu lokalizacjach?
  • Czym się zajmujesz?
  • Czy bierzesz udział w przetargach?
  • Czy produkujesz? Jeśli tak, to co?
  • Czy zatrudniasz pracowników fizycznych?
  • Czy masz związki zawodowe?
  • Czy stosujesz monitoring wizyjny?
  • Czy stosujesz inne formy monitorowania, np. Czy monitorujesz pocztę elektroniczną? Monitorowanie stron www etc.

To Ty decydujesz, czego potrzebujesz! Możesz decydować się tylko na konsultację, na audyt lub na abonament. Nie narzucamy rozwiązań.

Po co organizacji wdrożenie dokumentacji i procedur ochrony sygnalistów w firmie?

Przede wszystkim po to, by spełnić wymogi prawne i uniknąć odpowiedzialności karnej. Nie żartujemy! W obecnie konsultowanym projekcie ustawy widnieje taki zapis.

Ponadto, wdrażając procedury zwiększasz transparentność firmy, jej konkurencyjność i odpowiedzialność wszystkich pracowników za biznes i organizację. Tym samym, zwiększasz konkurencyjność swojej instytucji.  Nasza oferta wdrożenia zawiera:

Masz już przygotowane, wdrożone procedury i interesuje Cię outsourcing zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów?

Mamy na to sposób. Proponujemy stałe wsparcie doradcze, na które składa się:

Abonament wyceniamy na 550 zł netto miesięcznie. To mniej więcej tyle, ile można wydać za jeden nocleg w Paryżu niedaleko Montmartre albo 4,5 litra dobrej whisky. Sto dwadzieścia euro na miesiąc za spokojną głowę! Pamiętaj, że system zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów jest procesem, a nie stanem. Powinien się zmieniać wraz z firmą i ludźmi, którzy ją tworzą. Zapewnimy Ci spełnienie tych standardów. Zamów nasze wsparcie już dziś!

Nie wiesz, jak długo Twoja organizacja będzie potrzebowała tej usługi? Nie martw się, z abonamentu możesz zrezygnować w każdej chwili zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.

Dodatkowo płatnym elementem jest pomoc przy postępowaniach naprawczych. Dlaczego? Po pierwsze, żeby nie narażać Twojej organizacji na niepotrzebne koszty. Zgłoszenia mogą się zdarzyć lub nie. Skomplikowanie postępowań następczych może też znacznie się różnić. Dlatego też najkorzystniejszą opcją jest wycena indywidualna, just in time, w zależności od przypadku.

Co zyskujesz?

Kompletne procedury zgodnie z dyrektywą, normą ISO i z właśnie konsultowaną polską ustawą.

Wsparcie eksperta, prawnika, specjalisty Compliance, Approved Whistleblowing Officer

Spokojną głowę – kolejny obowiązek, jaki musi spełnić Twoja firma masz odhaczony

Czas. Jedyną wartość, której nie jesteśmy w stanie kupić ani wyprodukować. Działamy szybko i znamy się na tym, czego się podejmujemy.

Formularz informacyjny